बझाङमा चन्द्रगगन बसपार्कको सिलान्यास

एक बर्ष भित्र काम गरेर सक्ने निर्माण कम्पनीको दाबी ।

जगदीश रोकाया बझाङ ।

बझाङमा बसपार्कको लागि स्थायित्व ठाउँ नभएर बेला वाउलि गाड खोलाको वगडमा चन्द्रगगंन बसपार्कको सिलान्यास गरिएको छ। बझाङगी राजाका साग सन्तानहरुले आपनो पुर्खाको सम्झनामा २३ रोपनि जमिन निशुल्क दिएपछि सनिबार एक औपचारिक कार्यक्रम गरी चन्दगगंन आधुनिक बसपार्क नामाकरण गरि सिलान्यास गरिएको हो।

जिल्ला समन्वय समिति संयोजक नरबहादुर बोहरा र जयपृथ्वी नगरपालिका मेयर चेतराज बजालले सयुक्त रुपमा बसपार्कको सिलान्यास गरिएको थियो। बसपार्क निर्माणका लागि सहरि बिकास तथा भवन निर्माण विभाग अन्तर्गत संघन सहरी तथा भवन निर्माण आयोजना डोटीले ५ करोड बजेट विनियोजन गरि ठेक्का गरेपछि बसपार्क निर्माणको काम अगाडि बढ्ने भएको बसपार्क निर्माण व्यवस्थापन समितिका अध्यक्ष तथा निर्माणको पहल पैरेवी गर्ने किस्न बहादुर बिष्ट दलले बताउनुभयो। बसपार्क निर्माणका लागि माटो जम्मा गरेर गराविल गरिने पाँच वटा यात्रु प्रतिक्षालय एउटा सटर सहित सौचालय निर्माण गरिने भएको छ। बसपार्क लगाएत बझाङमा तिन वटा योजना पानकोट कैलास सडक, चैनपुर मयाना सडकको सयुक्त बजेट २५ करोड हो। संघन सहरी तथा भवन निर्माण आयोजनाका इन्जिनियर इन्द्र बोहराले भन्ने निमार्ण कम्पनीमा बैजेनाथ,किनारा र सक्ति सावित्री निर्माण सेवाले ठेक्का पाएको छ।

किनारा निर्माण सेवाका प्रतिनिधि सुर्य बोहराले भन्ने चन्द्रगगन बसपार्क निर्माण छिटो छरितो र गुरणस्तरिय बनाउन आफु प्रतिवद्धता रहेको बताउनुभयो। बसपार्क निर्माण भएपछि उद्घाटनको समय सम्म बसपार्क को बिचमा चन्दजङ बहादुर सिंह र गगंनजङ बहादुर सिंह को सालिक बनाउने जयपृथ्वी नगरपालिका मेयर चेतराज बजालले बताए। बझाङगी राजाहरुको परिवारले यस अगाडि पनि सरकारी कार्यालय बिद्यालयका लागि पनि आपनो जग्गा निशुल्क दिएका थिएँ।यो बजेटले मात्र बसपार्क को पुर्ण काम सम्पन्न नहुने हुदा डिपिआर अनुसार को कामको लागि थप बजेटको आवश्यक हुने बताइएको छ।

janahit ma jari sandesh
Masta R.M
Loading...